Jaké metody dnes nabídne léčba akné?

Akné je v současné době problémem mladých generací a lhal bych, pokud bych tvrdil, že s ním zkušenosti nemám. Některé výzkumy uvádějí, že může postihnout i 100 procent mladé populace. To jasně ukazuje, že je to problém celého světa. Rozhodně se ale není třeba obávat. Ačkoliv se jedná o chronické onemocnění kůže, které souvisí se zánětem vývodů mazových žláz, není třeba se ho obávat. A to proto, že problémy sami odezní, ale i proto, že existuje několik metod léčby.

Co zvládneme doma?

Tím postupem, který se dá bez větších potíží zvládnout doma, je takzvaná lokální léčba akné. Pokud budeme v tomto směru konkrétní, jedná se o aplikaci různých krémů, různých roztoků, ale stejně tak i různých mastí. Ideální samozřejmě je dodržovat co nejvíce hygienický postup. I proto bychom daný přípravek neměli roztírat nutně jenom prsty, ale je lepší vzít si vatičky, nebo odličovací tampony. Ideální je takto ošetřovat pleť alespoň dvakrát denně, tedy ráno a večer.

Dobrým postupem je ale i klasická péče o pokožku, díky které bude čistější, čímže riziko vzniku může výrazně minimalizovat, V tomto ohledu se hodí takzvaný chemický peeling. A v čem spočívá? Hlavně v takových postupech, v rámci kterých se z pokožky odstraní všechny odumřelé buňky. Právě některé z nich mohou mít onen negativní vliv na ono ucpávání mazových žláz.

Léčba laserem

Druhou možností, jak akné léčit, je s využitím laseru. Jak samozřejmě tušíte, jedná se o léčbu, kterou už musí vykonávat lékař, popřípadě specializované kosmetické studio. I typ laseru samozřejmě musí být konkrétní a musí odpovídat právě danému účelu použití. Nejčastěji se jedná o laser, který je využíván pro terapii s označením LLLLT, což znamená Low Level Laser Therapy, tedy neinvazivní laserová terapie. V tomto směru je totiž základní postup především stimulace takzvaných mitochondrií v buňkách.

Samotná buňka je stimulována hlavně proto, aby mohlo dojít k větší produkci takzvaného kolagenu. Díky tomu může proběhnout rychlejší reprodukce buňky jako takové, což podporuje i samotnou látkovou výměnu. Oby tyto efekty tak souvisí hlavně s tím, že můžeme mít mnohem zdravější kůži a tím samozřejmě eliminujeme vznik akné.

Léčba demodexem

Poslední metoda také patří mezi lékařské zákroky, jelikož nám jsou pod kůži vpichovány různé látky, které obsahují třeba síru, stejně jako zinek nebo bór. Cílem daných látek je samozřejmě dodat pokožce jak vitamíny, tak i insekticidní účinky. Vlivem toho se tak pokožka také může stávat kvalitnější. Co je však na tomto postupu zajímavé, to je to, že je dlouhodobější a v prvních fázích se může průběh léčby i zhoršit. To je ale přirozený jev. Bohužel je v tomto směru řada lidí, která lékařům nevěří a tak s danou aplikací skončí dříve, než může vše začít naplno působit. Pozitivem ale zůstává to, že to rozhodně nepřinese žádné další problémy, nebo vedlejší účinky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.